Harran’ın “efsane başkanı” yeniden sahada

Mehmet Özyavuz’a “Sevgi” seliÖzyavuz’dan miting gibi adaylık açıklaması

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinin önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Büyük Birlik Partisi’nden başkan adaylığını mahşeri bir kalabalıkla açıkladı.

Ömrünü hizmete adayan, mütevazı kişiliğiyle gönüllerde yer edinen, adaletli hizmetiyle Harran’da “efsane başkan” olarak tanınan Mehmet Özyavuz’un BBP rozetini takıp, sahaya indiği toplantıda, adeta insan seli yaşandı.

Harran’ın dört bir yanından yüzlerce kişinin akın akın gelerek Mehmet Özyavuz’a desteklerini ilettiği toplantı adeta gövde gösterisine dönüştü.

BBP Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Şafak Çomaklı ve Doç. Dr. Emin Serin ile BBP teşkilatlarının da katıldığı adaylık açıklamasında, Harran’da geniş kitlelere hakim olan kanaat önderleri dikkati çekti.

Kıbrıs gazisi olan, Harran ilçe olmadan muhtarlık görevinde bulunan, Şanlıurfa Muharip Gaziler Derneği Kuruculuğu yapan, 12 yıl boyunca İl Genel Meclisi, İl encümenliği ve parti başkanlığı görevinde bulunan, önceki dönem Harran Belediye Başkanlığı süresince mega projeleri hayata geçiren Mehmet Özyavuz, gördüğü sevgi seli karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

2009 - 2014, 2014 - 2019 yılları arasında iki dönem Harran Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Özyavuz’un sadece aday olduğu partiden değil, her kesimden oy alarak, seçimin galibi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.