PINARBAŞI, GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

 

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. M. Faruk Pınarbaşı, kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi adına her koşulda görev yapan basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü tebrik etti.

Pınarbaşı, yayınladığı mesajında, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmenin önemine vurgu yaparak, medya kuruluşlarının ülkenin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanlara ulaştırmasının demokrasinin gereği olduğunu hatırlattı.

Tarafsız ve özgür basının, demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biri olduğunu belirten Pınarbaşı, “Basın mensuplarımız vatandaşlarımızı bilgilendirmenin yanı sıra onların talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir kamusal görevi yerine getirmektedirler. Bu yönüyle basın;  gelişmiş toplumların itici gücü, sağlıklı işleyen demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru ve toplumsal gelişmenin dayanağıdır” ifadelerine yer verdi.

 

Milletvekili Pınarbaşı, basın meslek ilkelerine bağlı görev yapmanın önemine de dikkati çekerek, bu bilinçle evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde hareket ederek, kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanlarının yeri geldiğinde canları pahasına görev başında olmalarının takdire değer olduğunu bildirdi.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Pınarbaşı, mesajını, “Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın gören gözü, işiten kulağı, kamu vicdanının ortak sesi basın mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Mesleğini icra ederken hayatlarını kaybeden tüm basın çalışanlarımızı rahmetle anarken basın camiamızın tüm mensuplarına ve ailelerine sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum” ifadeleriyle tamamladı.