Viranşehir altın çağını yaşatan Başkan…

Viranşehir altın çağını yaşatan Başkan…

Salih Ekinci:
“Viranşehir için yapacak daha çok işimiz var”

Geriye sayımın başladığı 31 Mart yerel seçimlerinin net galibi olarak gösterilen Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, gece gündüz sahanın adeta tozunu atmaya devam ediyor. 20 yıl aradan sonra bir tarih yazarak göreve gelip, ilçeye altın çağını yaşatan Salih Ekinci, ikinci dönemi için hazırladığı projeleri birebir görüşmelerle tek tek halka anlatıyor.

Göreve geldiği ilk günden itibaren, oy veren ya da vermeyen hiçbir vatandaşı arasında ayrım yapmadan hizmet götüren, herkesi kucaklayan, her kesime özel projeleriyle gönüllerde yer edinen Salih Ekinci, “Daha bitmedi Viranşehir için yapacak daha çok işimiz var” dedi.

Başkan Ekinci, hane ziyaretleri, mahalle toplantıları ve esnaf ziyaretleriyle ilçe merkezinden en ücra köşelere kadar adım adım gezdiği kentte halktan aldığı moral ve motivasyonun, kendisine daha fazlasını yapma şevkini yaşattığını söyledi.

“Halkımızın kararı net, Viranşehir çağ atlamaya devam edecek” diyen Başkan Ekinci,
Sosyal yardımlar, taziye evleri, yollar, gençlik için sunduğu eğitimde fırsat eşitliği, kadınların ufkunu açan projeleri, meslek edindirme kursları, aile danışmanlık hizmetleri gibi sayısız birçok projenin halk nezdinde büyük takdir görmesinin sandıkları patlatacağını söyledi.

Önümüzdeki 5 yılda on bin konut projesi sözü vererek, ev hayallerini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanan Başkan Salih Ekinci, bu projeden öncelikle ev sahibi olmayanların, emeklilerin ve tüm dar gelirlilerin faydalanacağını bildirdi. İlk başvurunun 8 Mart’ta alınmaya başlandığı Viranşehir’de halk Başkan Ekinci’nin yeni dönem projelerini heyecanla beklemeye başladı.

“Ben bu kadim şehir Viranşehir’e aşk ile bağlıyım. Üç gün uzak kalsam özlem duyduğum şehrim ve hemşerilerim hizmetlerin en güzeline layık” diyen Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Salih Ekinci, gerçek belediyecilik hizmetleriyle halkın yüzünü güldürmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.