HALFETİ’DE VAHŞİ DEPOLAMAYA SONHALFETİ'YE ÇEVRE DOSTU YATIRIM

BELEDİYE BAŞKANI ŞEREF ALBAYRAK:

“BİZ, ESER SİYASETİNDEN YANAYIZ”Şanlıurfa’nın tarih ve turizm kenti Halfeti'ye katı atık aktarma istasyonu kazandırıldı. Belediye Başkanı Şeref Albayrak, ilçede artık vahşi depolamaya son verildiğini belirterek, “Biz, eser siyasetinden yanayız!” Güçlü Halfeti ve güçlü Türkiye için çalışmalarımıza durmadan, yorulmadan devam edeceğiz” dedi.

Başkan Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu eserin kente kazandırılmasındaki desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ettiğini vurguladı.

13 MİLYON TL'YE MAL OLDU
Başkan Albayrak, uzun yıllardır önemli bir ihtiyaç olan çevre dostu tesisin 13 milyon TL’lik yatırımla ilçeye kazandırılmasının önemine dikkati çekerek, “Daha önce vahşi depolama dediğimiz yöntemle çöpler toplanıyor ve doğaya bırakılıyordu. Bu tesisle birlikte Halfeti’nin tüm çöpleri Katı Atık Aktarma İstasyonunda toplanıp, buradan Birecik ilçemizde bulunan Katı Atık Depolama İstasyonuna taşınacak” dedi.

Albayrak, “Her zaman belirttiğim gibi biz eser siyasetinden yanayız. İlçemize kalıcı hizmetler verme yolunda arkadaşlarımızla birlikte durmadan çalışıyoruz. Bizler Halfeti’mizi daha yaşanır ve temiz hale getirmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kalıcı hizmetlerimizin üzerine hergün yenilerini ekleme hedefiyle yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Eserin ilçeye kazandırılmasında büyük katkısı olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e de teşekkür eden Başkan Albayrak, “Başkanımız sayın Zeynel Abidin Beyazgül ve emeği geçen herkese Halfetili hemşerilerimiz adına şükranlarımızı arz ediyorum. Katı Atık Aktarma İstasyonumuz ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Bu yatırımla birlikte Halfeti İlçe Belediyesi tarafından toplanan atıklar hava, toprak ve su ile teması olmadan transfer istasyonuna getirilecek bunkerler vasıtasıyla 85 metreküp hacimli semitreyler araçlara nakledilip entegre tesisine taşınacak.